خوش آمدید

پرده کرکره

پرده کرکره ای از زمان های قدیم مورد استفاده عموم مردم بوده و سابقه ای طولانی دارد.
وهمیشه پای ثابت دکوراسیون محیط های مختلف مثل اداره و خانه و ... بوده و حذف نشده است.
محبوبیت پرده کرکره ای دلایل مختلفی داشته که از جمله آن ها میتونیم به قابلیت تنظیم نور و ظاهر شکیل آن اشاره کنیم. همچنین پرده کرکره ای به دلیل ظاهر جمع و جور  و اشغال نکردن فضای زیاد، در محیط های کوچک بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
پرده کرکره ای معمولا دارای 2 طناب در کنار خود است که یکی برای تنظیم زاویه پره ها (به منظور تنظیم نور) و دیگری برای تنظیم ارتفاع پرده می باشد.

نکته : البته اکنون علاوه بر روش دستی روش کنترلی هم برای تنظیم پرده استفاده می شود.

در این مقاله قصد داریم توضیح مختصری درباره انواع پرده های کرکره ای و کاربرد آن ها در محیط های مختلف اداری ، خانه و ... دهیم، پس با ما همراه باشید:

پرده کرکره ای در محیط های مختلف

پرده کرکره در اتاق کار

در محیط کار تمرکز حرف اول را می زند و یکی از المان های مهم تمرکز تنظیم نور است. در اکثر سازمان ها و محیط های اداری از پرده های کرکره ای استفاده میکنند. دلیل این امر هم تنظیم نور عالی پرده های کرکره ای و همچنین اندازه کوچک آن نسبت به سایر پرده ها است که موجب می شود فضای کمتری اشغال کند.

پرده کرکره در آشپزخانه

از مکان های در خانه که زیبایی آن اهمیت بالایی دارد(خصوصا برای خانم ها)، آشپزخانه است. اگر میخواهید از پرده در محیط آشپزخانه استفاده کنید، پرده کرکره ای انتخاب مناسبی  است، البته دقت داشته باشید هارمونی رنگ پرده با محیط آشپزخانه همخوانی داشته باشد.

پرده کرکره در دستشویی و حمام

اگر نیاز به نصب پرده کرکره در این محیط داشتید باید یک نکته را مورد توجه قرار دهید، آن هم این است که جنس پرده کرکره ای، فلزی یا چوبی نباشد تا در اثر گذشت زمان دچار زنگ زدگی یا برآمدگی نشود. پیشنهاد ما استفاده از پرده کرکره پارچه ای در دستشویی و آشپزخانه است.

 

مزیت های پرده کرکره

طول عمر زیاد : پرده های کرکره ای دوام بالایی دارند و اگر درست از آنها استفاده بشه تا چندین سال سالم می مانند و همچنان قابل استفاده اند.

اشغال فضای کم : پرده های کرکره ای به دلیل ابعاد کوچکشان فضای زیادی را از محیط اشغال نمی کنند و مناسب فضاهایی با مساحت کم هستند.

حفظ حریم شخصی : پرده های کرکره ای به دلیل قابلیت تنظیم زاویه تیغه های پرده در عین این که امکان استفاده از نور خورشید را به ما می دهند، محیط خصوصی خانه را نیز حفظ می کنند.
برای ایجاد دید کمتر از بیرون به داخل خانه می توانید از پرده کرکره ای با پره های نازک تر استفاده کنید.

انواع پرده کرکره ای

پرده کرکره چوبی

Wooden blinds

این نوع پرده را در انواع طرح ها درست می کنند و معمولا به دلیل استفاده از چوب های با کیفیت مثل چوب درخت گردو و راش، ماندگاری بالایی دارند.
چوب از جمله متریال مورد علاقه طراحان داخلی است و دلیل آن هم زیبایی و وقاری است که به محیط می دهد.

برای تمیز کردن و نظافت این پرده چوبی می توانید از پارچه ای تمیز و نرم استفاده کنید، اگر حجم کثیفی زیاد بود می توانید از پارچه نمناک هم استفاده کنید. البته دقت داشته باشید زیاد با پارچه خیس پرده کرکره چوبی را تمیز نکنید زیرا به مرور زمان موجب ایجاد پیچ و تاب در پره های آن می شود و پرده کرکره ای خراب می شود.

پرده کرکره پارچه ای

Fabric Shutters Curtain

همانطور که از اسمش پیداست از جنس پارچه است و قابلیت شست وشو دارد و بیشتر مناسب محیط های خانگی است.

پرده کرکره فلزی

Metal shutters

انتخاب اول اکثر خریداران پرده کرکره از نوع فلزی است و دلیل آن هم این است که این نوع پرده در انواع رنگ های مختلف تولید می شود و تیغه های آن هم انعطاف پذیری بالایی دارند و همچنین طول عمر زیادی دارد. پرده کرکره فلزی در اندازه های 16 ، 25 ، 35 ، 50 میلی متر تولید می شوند.

برای تمیز کردن و نظافت این پرده کرکره فلزی هم می توان ایستاده آن را با مواد شوینده تمیز کرد و هم می توان پرده جمع کرد و در ظرفی از آب و مواد شویند قرار داد تا تمیز شود.

ادامه مطلبShow less
فیلتر توسط
نمایش 1 تا 20 از 113 مورد

فهرست

تنظیمات