همه چیز در مورد کاور های رادیاتور یا رو شوفاژی

نوشته شده در تاریخ1 ماه پیش

کاور رادیاتور چیست؟

کاور های رادیاتور محصولاتی هستند که جلوی شوفاژ ها و رادیاتور های گرمایشی نصب شده و کاربرد های متعددی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

آیا استفاده از کاور های رادیاتور خطری ندارد؟

بسیاری از افراد در زمان خرید کاور های رادیاتور نگران خطراتی نظیر آتش سوزی هستند که ممکن است بعد از نصب کاور های رادیاتور به وجود آید. دمای شوفاژ های گرمایشی در بیشترین حالت به  108 درجه سانتی گراد می رسد. این عدد یعنی شما می توانید بدون هیچ گونه نگرانی حتی حوله یا لباس های خود را نیز روی شوفاژ ها خشک کنید. بنابر این هیچگونه خطری از این بابت وجود نخواهد داشت. 

آیا استفاده از کاور های رادیاتور موجب هدر رفت انرژی یا کم شدن گرما دهی شوفاژ می شود؟

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای شخص پیش بیاید این است که آیا در صورت استفاده از کاور های رادیاتور گرما دهی شوفاژ کم خواهد شد؟ در ابتدا باید مسئله ای را بیان کنیم. همانطور که می دانید هوای گرم بر خلاف هوای سرد سبک بوده و به سمت بالا حرکت می کند. به همین دلیل است که وسایل گرمایشی بیشتر روی زمین و وسایل سرمایشی در قسمت بالا یا سقف بنا نصب می شوند. اتفاقی که برای هوای گرم تولید شده توسط رادیاتور می افتد به شکل زیر است.

همانطور که در شکل بالا ملاحظه می کنید بیشتر گرمای تولید شده ی شوفاژ به سمت بالا و سقف بنا حرکت می کند و قسمت کمی از آن به جلو هدایت می شود. در این تصویر گرما به صورت یک چرخه در فضا به حرکت در می آید که قسمت اندکی از آن بصورت موثر است. برای حل این مشکل کاور های 

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات