میز های رودخانه ای

نوشته شده در تاریخ4 ماه پیش توسط

لبه زنده اصطلاحی است که به لایه بیرونی اسلب های چوبی گفته می شود که حالت طبیعی آن حفظ شده و به وسیله هیچ دستگاهی تغییراتی در آن داده نشده است. این لبه های طبیعی با شکل و کاراکتری که دارند بی شباهت به صخره ها، سنگ ها و نا همواری های طبیعی نیستند. همین موضوع موجب متولد شدن میز های رود خانه ای شد.

میز رودخانه ای

میز رودخانه ای نامی است که به خاطر شباهت این میز ها روی آن ها گذاشته شده است. اما نحوه ساخت میز های رود خانه ای به چه صورت است؟

میز های رودخانه ای در هزاران طرح و مدل ساخته می شوند و می توان گفت هیچ یک به هم شباهتی ندارند. در ساخت میز های رودخانه ای معمولا از یک اسلب استفاده  می شود. بطوریکه ابتدا اسلب را به دو قسمت تقسیم کرده و لبه های طبیعی را با فاصله ی دلخواه روبروی هم درون یک قالب قرار می گیرند. فاصله ی بوجود آمده بین لبه های طبیعی بوسیله رزین اپوکسی پر شده و هم سطح چوب می شود که در نگاه اول بیننده را به یاد روخانه ای جاری در میان یک دشت می اندازد. هیچ محدودیت در استفاده از رنگ های مورد استفاده در اپوکسی وجود ندارد و تماما به سلیقه و تجربه شخص وابسته است. همچنین می توان از اجسام گوناگون نظیر صدف ها یا انواع سنگ یا هر شی دیگری در قسمت رودخانه استفاده کرد.

همچنین از نظر ابعاد نیز هیچ محدودیتی برای ساخت این میز ها وجود ندارد و در ابعاد و شکل های گوناگون قابل ساخت می باشند.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات