چوب روسی یا چوب راش

نوشته شده در تاریخ3 هفته پیش

اگر برای پله از چوب می خواهید استفاده کنید و این پله در فضای خانگی هست و با دمپایی روی آن تردد دارید از هر چوبی که خشک باشد و به صورت مهندسی ساخته شده باشد می توانید استفاده کنید و حتی اگر قیمت برای شما اهمیت دارد و با هزینه کم دنبال زیبایی هستین می توانید از چوب روسی استفاده کنید.

چوب های روسی نیز انواعی دارد که چوب مناسب برای ساخت پله ، چوب یولکا هست . ولی بیشتر بازاریان برای اینکه قیمت تمام شده ی کار را پایین بیاورند و کار را رقابتی بکنند از انواع دیگر استفاده می کنند که چگالی آن پایین است و به اصلاح نجار ها به ان چوب پوک می گویند.

چوب روسی

ولی اگر تردد روی سطح پله زیاد است به شما پیشنهاد می کنم که از چوب هایی که چگالی بالایی دارند و به اصلاح نجار ها چوبی که جای ناخن روی آن نمی ماند استفاده کنید ، چوب هایی مثل چوب راش و بلوط و همچنین چوب چنار . والی بیشتر مشتری ها از چوب چنار استفاده نمی کنند و دلیل آن نداشتن موج در چوب چنار است و این چوب با اینکه از تمام چوب ها محکم تر است و محکمی آن به حدی است که چهل ستون در اصفهان با چوب چنار ساخته شده و بعد از گذشت سالیان دراز دوام خود را دارد. باید گفت زیبایی چوب راش و بلوط چندین برابر چوب چنار است و ما به شما پیشنهاد می کنیم از این چوب ها استفاده کنید.

-تفاوت بین چوب روسی و راش 

1- چوب راش چگالی بیشتر دارد
2-چوب راش وزن بیشتری دارد
3- قیمت چوب راش حدودا 2 برابر چوب روسی است
4- چوب روسی موج بیشتری دارد
5 چوب روسی قیمت مناسب تری دارد.

-تفاوت چوب راش و چوب بلوط

1- قیمت چوب بلوط حدودا 2 برابر چوب راش است
2- چوب بلوط موج بیشتری از چوب راش دارد.

 اگر برای انتخاب نرده چوبی با چوب روسی و یا راش این مقاله را دنبال کردید بقیه مطالب را بخوانید

اگر محکمی نرده برای شما مهم است تفاوتی در نوع چوب شما وجود ندارد و نکاتی که در مورد محکم بودن نرده اهمیت دارد عبارت است از:

1- نحوه نصب

2- محکم بودن زیر کار(سطحی که نرده روی آن نصب می شود)

چوب روسی و یا چوب راش اگر به درستی و توسط نصاب های حرفه ای انجام شده باشد کار شما به هیچ وجه بعد از مدت استفاده دچار لقی نمی شود و اصلی ترین مشکل لق شدن نرده نا کار بلدی نصاب ها است.

ولی باز هم اگر در جایی که تردد زیاد است ما به شما پیشنهاد چوب راش را می دهیم ،نه برای لق شدن کار . این پیشنهاد به این دلیل است که زمانی که در دست کسی کلید باشد و این کلید و یا جسمی که خراش ایجاد می کند ، روی چوب راش تاثیر کمتری از چوب روسی دارد.

اگر به راهنمایی بیشتر احتیاج داشتید با ما تماس حاصل کنید. 02177628551

اگر اطلاعات بیشتری داردید ما بدنبال تکمیل اطلاعات خود هستیم . متشکر می شویم اگر به کامل شدن این متن یاری کنید .

برای خرید اینترنتی محصولات روی این متن کلیک کنید و محصولات را مشاهده کنید.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات