برای محصولات بیشتر کلیک کنید.
هیچ محصولی پیدا نشد.

چرا باید قبل از نصب 48 ساعت صبر کنیم

نوشته شده در تاریخ8 ماه پیش توسط

چرا نگهداری لمینت ها به مدت 48 ساعت این اندازه اهمیت دارد؟

لمینت ها یک هسته فیبر دارند که معمولا HDF است.

تمامی چوب ها، از جمله HDF در مقیاس میکروسکوپی حفره هایی دارند که هوا داخل آنها جریان دارد. هرچند یکدست به نظر برسند. این حفره ها هوا را با هر اندازه رطوبت که داشته باشد به داخل هسته هدایت می کنند. هرچه هوا مرطوب تر باشد لمینت ها منبسط تر و هر چه هوا خشک تر باشد لمینت ها منقبض تر می شوند. در حالی که این انبساط و انقباض شاید اصلا قابل تشخیص نباشد اما می تواند باعث آسیب به شیار و زبانه های لمینت یا درز افتادن بین لمینت های نصب شده شود.

اما بعد از گذشت 48 ساعت تمامی این تغییرات انجام شده و پس از نصب مشکلی برای لمینت ها به وجود نمی آید. در بسیاری از موارد عدم رعایت این موضوع موجب از بین رفتن گارانتی محصول خواهد شد.

 

-          علاوه بر لمینت ها خودت را هم آماده کن

میدانیم که نصب لمینت ها می تواند کاری بسیار جذاب و شیرین باشد. منتظرید تا پایان کار را هرچه سریع تر ببینید. شاید هم به قدری مشغله دارید که دیگر فرصتی برای نصب لمینت ها پیش نیاید.

به دلایلی که گفته شد پیشنهاد می کنیم یک هفته قبل از روزی که برای نصب لمینت ها برنامه ریزی کرده اید لیمنت هایتان را سفارش دهید.

حتما با خودتان فکر می کنید، خالی کردن یک اتاق و انبار لمینت ها برای یک هفته در خانه کار عذاب آوری است. به پایان کار فکر کنید. ارزشش را دارد که برای داشتن کف پوشی بی نقص و بدون درز یک هفته طاقت بیاورید.

همچنین ممکن است نظرات متعددی در رابطه با زمان نگه داری از بقیه دریافت کنید. در نظر داشته باشید شاید محصولی که شما تهیه کرده اید با محصول آنها متفاوت باشد. توصیه می کنیم فارغ از هر گونه نظری به مشخصات محصول و توصیه کارخانه سازنده توجه کنید.

چطور لمینت ها را آماده کنیم؟

بسته های لمینت را وسط اتاقی که قصد دارید کف آن را لمینت کنید روی هم بچینید. آنها را طوری بچینید که از دیوار فاصله داشته باشند. اجازه دهید تا برای 48 ساعت در همین حالت باقی بمانند. (توجه داشته باشید، نباید لمینت ها را از بسته بندی ها خارج کنید)

 

در زمان نگهداری باید چه شرایطی مهیا باشد؟

معمولا لمینت ها عضو جدیدی از ساختمان هستند که قرار است بعد از رنگ آمیزی، نوسازی، راه اندازی سیستم گرمایشی جدید و ... نصب شوند. مهم ترین نکته ای که در زمان نگهداری و نصب باید به آن توجه شود این است که دمای محیطی که لمینت ها قرار است در آن نصب شود پایدار باشد. نگهداری و نصب لمینت ها در فضای باز کاری بی نتیجه و غیر اصولی است (مکانی با پنجره های باز یا بدون در و پنجره). چیزی که مورد نیاز است مکانی با دما و رطوبتی ثابت در زمان نگهداری و نصب می باشد.

 
هرچند لمینت ها بسیار با دوام هستند و برای مصارف طولانی مدت ساخته و تولید شده اند اما توجه به نکات زیر در زمان نگهداری و نصب می تواند بسیار موثر باشد.

-          دما باید بین 18 تا 30 درجه سانتی گراد باشد.

-          دمای کف نباید کمتر از 15 درجه سانتی گراد باشد.

-          رطوبت هوا باید بین 25 تا 70 درصد باشد.

-          در صورتی که قصد دارید لمینت ها را روی سطح بتنی یا سیمانی نصب کنید توجه داشته باشید که حداقل 60 روز از زمان سیمان کاری گذشته باشد.

-          از زمان رنگ کردن دیوار ها 3 روز گذشته باشد.

-          در صورتی که از رادیاتور برای گرم کردن فضا استفاده می کنید دما باید روی 25 درجه سانتی گراد تنظیم شده باشد.

به خاطر داشته باشید نکات ذکر شده به صورت کلی بوده و برای کسب اطلاعات دقیق تر به اطلاعات محصول و کارخانه سازنده مراجعه فرمایید.

 

توصیه نهایی

هرگز از انجام این کار چشم پوشی نکنید. تطبیق لمینت ها با آب و هوای محل مورد نظر می تواند در نتیجه کار بسیار موثر باشد.

برچسب: نصب لمینت
نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات