راهنمای خرید لمینت

نوشته شده در تاریخ7 ماه پیش توسط

اگر به دنبال خرید لمینت هستید ابتدا باید بررسی کنید که آیا لمینت همان چیزی است که شما می خواهید؟

لمینت ها از بسیاری از کف پوش ها با دوام تر و ماندگار تر هستند. همچنین لمینت ها نیاز به مراقب و نگهداری کمتری نسبت به پارکت های تمام چوب دارند، که بعد از گذشت 5 یا 6 سال نیاز به سنباده و رنگ مجدد دارند. به دلیل وجود یک لایه مقاوم روی سطح لمینت ها مقاومت آنها در برابر خط و خش و دیگر موارد ناشی از تردد و ... از پارکت های تمام چوب بیشتر است.

هرچند، سهل انگاری در نگهداری از لمینت ها نیز می تواند منجر به آسیب دیدن لمینت ها شود. برای مثال در صورتی که قطرات آب بین درز لمینت ها جمع شود، لمینت ها بعد از مدتی نم کشیده و شکل ظاهری خود را از دست می دهند.

به همین دلیل استفاده از لمینت ها از برند هایی که اصطلاحا مقرون به صرفه هستند و قیمت کمتری دارند در فضاهایی مثل سرویس های بهداشتی و آشپز خانه ها به خاطر رطوبت بالایی که دارند توصیه نمی شود.

در هنگام خرید به ابعاد لمینت ها و سطحی که هر بسته پوشش می دهد دقت کنید. برای مثال اگر مساحت سطحی که مد نظر دارید 15 متر مربع می باشد و هر بسته لمینت 1.5 متر را پوشش می دهد با یک حساب ساده متوجه می شویم که به 10 بسته لمینت نیاز داریم ولی ما به شما توصیه می کنیم در این موارد یک بسته لمینت اضافه تر خریداری کنید. دلیل این کار نیز برش کاری ها در زمان نصب و پرت کار می باشد.

V-groove اصطلاح دیگر ایست که در زمان خرید شاید برای شما سوال ایجاد کند. اگر لمینتی V-groove باشد یعنی پس از نصب بین تایل ها درز وجود دارد. V-groove بودن لمینت ها باعث می شود تا بعد از نصب لمینت ها طبیعی تر جلوه کنند و حس بهتری را به شخص منتقل می کنند.

در زمان خرید لمینت ها به استاندارد سایشی آنها توجه کنید. در صورتی که از لمینت های با استاندارد سایشی پایین در مکان های پرتردد استفاده کنید باید منتظر تغییر ظاهر لمینت ها بعد از گذشت مدتی باشید. همچنین باید در نظر داشته باشید مواردی از این دست شامل گارانتی نخواهد شد.

برای دیدن لمینت چوبی روی این متن کلیک کنید.

ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

تنظیمات